Насамперед – це очищення її від різноманітних забруднень. Тут необхідно враховувати особливості того матеріалу, який використовується для виготовлення взуття. Якщо взуття пошите з натуральної або штучної шкіри, то для видалення сильних забруднень можна використовувати м'яку вологу ганчірку. При чищенні взуття можна використовувати щітку, яка ідеально підходить за необхідності видалення бруду із важкодоступних місць. Для видалення забруднень підходить і губка. Для догляду за шкіряним взуттям можна використовувати спеціальні засоби, такі як креми під колір шкіри, засоби на основі бджолиного воску. Наносити дані засоби на поверхню взуття можна за допомогою губки, яка часто додається до баночки із засобом.
Найпростішим способом значно продовжити термін служби пари взуття зі шкіри є рослинна олія, можна взяти рицинова або звичайна соняшникова, яка є практично на кожній кухні. Нанесену на ватний диск невелику кількість олії слід регулярно наносити на очищену поверхню взуття. Олія пом'якшить шкіру, яка має властивість висихати в процесі носіння взуття, внаслідок чого на її поверхні утворюються заломи, а в деяких випадках і тріщини. До того ж варто сказати, що масло надає взуттю блиск і надає грязевідштовхувальні властивості.
Якщо говорити про взуття із замші, то догляд за нею складніший. По-перше, для очищення необхідно використовувати тільки суху щітку, ніж щітка має бути спеціальною, тому перед тим, як очистити взуття, необхідно почекати, коли забруднення висохне. Для замшевого взуття також існують деякі спеціальні засоби для догляду за подібним матеріалом, до яких додається інструкція. Крім регулярного очищення взуття необхідно правильно сушити взуття. Не варто ставити взуття на батарею, все ж таки високі температури навряд чи підуть для взуття. Краще поставити взуття в просто тепле місце, а всередину заштовхати зім'яті газети. Справа в тому, що папір, що використовується для газет, дуже гігроскопічний, тому в найкоротші терміни вбере всю вологу, що потрапила всередину чобота.
