На відміну від інших предметів одягу, взуття піддається набагато більшому навантаженню та зносу, тому вимагає ретельного догляду та уваги.
Бережи честь змолоду, а взуття знову!
Як би дивно це не звучало, але вуха. Звичайно ж, хочеться якнайшвидше одягатися в обновку і хизуватися в ній на прогулянці, але не варто поспішати. Для початку, погуляйте в по будинку, переконайтеся, що воно ніде не тисне і не натирає. Якщо все ж таки дана проблема спостерігається - є кілька простих способів як розносити взуття. Один з них полягає в змочуванні внутрішньої частини взуття одеколоном і потім негайному надяганні на ногу. Після цього верхню частину також змастіть одеколоном. Одягати рекомендується на вовняні шкарпетки, так як вони товщі.
Щоб нове взуття не натирало п'яти, слід обробити задники свічкою або вологим милом. - спеціальним засобом від вологи та бруду.
На даний момент існує безліч різних засобів по догляду за взуттям, зокрема різні креми та щітки. Крем переважно використовується для шкіряного взуття і може бути зовсім різний, на будь-який колір або навіть безбарвний. Але перевага кольорового крему в тому, що він допомагає приховати незначні механічні пошкодження на взутті.
За своїм складом, як відомо, креми бувають двох видів: крем на органічному розчиннику і емульсійний. Креми першого типу найкращим чином захищають. в погану погоду, і після їх нанесення не потрібне полірування, так як вони покривають взуття тонкою плівкою після висихання.
Перевага емульсійного крему в тому, що він краще захищає взуття від забруднень і утворює не суцільну плівку, а пористу, що не порожню. Рекомендується для використання в літній період.
Локоване взуття не можна чистити щіткою і носити щодня, особливо в сиру погоду - від цього погіршиться зовнішній вигляд. У спеку носіння такого взуття також не рекомендується, оскільки воно швидко псується і тріскається. Для нового лакованого взуття особливе чищення не потрібно, але якщо воно втратило свій блиск, виручити може яєчний жовток або вазелін, після якого рекомендується протирати взуття бархоткою.
Замшеве взуття має дуже привабливий вигляд, але за цю красу вимагає більше уваги та догляду. Для такого взуття також зараз існує велика кількість спеціальних кремів, перед використанням яких обов'язковим кроком є просушування взуття та очищення від бруду. Буває, що на замші на деяких ділянках з'являється неприродний для неї блиск. Проблему можна вирішити втративши ділянку гумкою.
Жирні плями на замшевому взутті можна вивести бензином. Якщо таких засобів не виявилося під рукою або просто ви не тримаєте їх у себе в господарстві - посипте взуття тальком і залиште на кілька годин. спирту в пропорції 1:5, після чого обробіть холодною водою з додаванням оцту (1 чайна ложка на літр води). Догляд за взуттям у непередбачених обставинах. Як же вчинити у випадку, якщо взуття наскрізь промокло? Звичною дією в такій ситуації буде розміщення взуття на батарею, чого категорично не можна робити.
Висушене таким чином взуття швидко стискується і тріскається. Найкращим варіантом буде - набити в промоклі взуття газети, щоб папір вбирав вологу. Не забувайте міняти шматки газети після вбирання.
Після висушування мокрих чоловічих черевиків, не забудьте обробити їх кремом або вазелі>.