Перш за все, про те, чого робити не можна:
1. Постарайтеся не ходити у мокрому взутті. І річ тут не тільки в небезпеці застуди: вологий матеріал просто розтягується і втрачає свою форму. Особливо схильні до деформацій шкіряні речі.
2. Не сушіть шкіряне взуття на батареї: це призводить до того, що поверхня взуття просушується нерівномірно, внаслідок чого деформується. При такому способі сушіння дуже велика ймовірність перегріву, в результаті якого шкіряна поверхня розтріскається. Інша справа – гумова взуття, але і її не рекомендується поміщати на занадто гарячу поверхню. І не забудьте спочатку вийняти з гумових чобіток вкладиш.
3. Ніколи не сушіть брудне взуття: спочатку ретельно очистіть його від бруду, що налип, і протріть зсередини сухою ганчірочкою.
Якщо всі ці операції вже зроблені, тобто шанс повернути потерпілій парі колишній вигляд. Найефективніший, і в той же час найпростіший спосіб – газети: зім'ятайте їх і щільно набийте газетами нутрощі черевика або чобота. Папір – гігроскопічний матеріал, що легко вбирає вологу. До того ж, паперова вкладка не дозволить взуття деформуватися під час сушіння. Промоклі газети слід через деякий час вийняти і замінити їх новими. Якщо робити це досить часто, то вже до ранку черевики будуть абсолютно сухими.
Більш сучасний спосіб – використання сушарок для взуття. Він добрий і тим, що в деяких моделях реалізована ще й функція знезараження. Сушарки злегка нагріваються, тому взуття не пересушується, а сохне швидко і при цьому не змінює своєї форми.
Можна купити спеціальний стелаж, призначений для просушки взуття і поставити його в приміщення з гарною вентиляцією і не надто високою температурою.
Чоловіче взуття камінці, злегка розігріті на багатті. Якщо нічого іншого не залишається, і більш цивілізовані методи недоступні, можна наслідувати їх приклад. Щоб камені не забруднили черевики зсередини, їх слід загорнути в ганчірку і, звичайно, періодично міняти. Тільки не треба розігрівати каміння занадто сильно! Складніше повернути привабливий вигляд замшевого взуття, але спробувати можна: протріть замшеву поверхню мильною водою, в яку доданий нашатир, а потім – теплою водою з оцтом, після чого сушіть будь-яким способом. Щоб відновити замшеву поверхню, потримайте висохле взуття над парою.
Якщо ваші чоботи чи черевики вже висохли, обов'язково обробіть їх кремом для взуття, і наступного разу вивчайте уважніше прогноз погоди!
